Zapraszamy studentów do skorzystania z oferty programu Erasmus+.

Więcej informacji na stronie Biura Współpracy z Zagranicą.

 

Rekrutacja na rok 2023/2024 – szczegółowy terminarz:

  • 13.02.2023 godz. 12:00 w południe (poniedziałek) do 2.03.2023 do godz. 12:00 w południe (czwartek) – I etap rekrutacji – składanie wniosków przez studentów i studentki UŁ w USOSweb
  • 3.03.2023 (piątek) – 15.03.2023 (środa) – II etap rekrutacji na Wydziale – pozyskanie średnich ocen, rozmowy kwalifikacyjne, przyznanie wyjazdów studentom w USOSweb
  • 16.03.2023 – 22.03.2023 – okres na składanie odwołań od decyzji komisji kwalifikacyjnych na poszczególnych wydziałach UŁ oraz na uzupełnienie danych w USOSweb
  • do 24.03.2023 – podanie ostatecznych wyników rekrutacji po ewentualnych odwołaniach. 

Każda studentka i każdy student w swoim USOS (po 13.02) może zobaczyć miejsca wyjazdów, jakie zostały przypisane do jej/jego kierunku.

Logowanie (dla studentek/studentów) następuje przez zakładkę KATEDRA DRAMATU I TEATRU.

Zakładka z napisem UNIWERSYTET ŁODZKI dotyczy kierunku gender studies i jest oferowana dla osób zainteresowanych tą tematyką.

 

W ramach programu Erasmus+ możliwe są także wyjazdy studentów w celu odbycia praktyki/stażu w zagranicznym przedsiębiorstwie lub jakimkolwiek innym właściwym miejscu pracy.

Obecnie Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ prowadzi współpracę z uczelniami w Norwegii, Czechach, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji, Niemczech, na Łotwie i Węgrzech:

 

Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą programu MOST, umożliwiającego studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

 

Uniwersytet Łódzki przystąpił do grupy uniwersytetów UNIC (European University of Post-Industrial Cities) (https://www.uni.lodz.pl/unic).

Oznacza to możliwość podejmowania współpracy w ramach sieci poprzez nawiązywanie kontaktów dydaktycznych i naukowych z przedstawicielami i jednostkami w uczelniach partnerskich UNIC. Obsługą programu w UŁ zajmuje się biuro w Rektoracie – hub międzynarodowy (koordynator – pani Katarzyna Riley, e-mail: katarzyna.riley@uni.lodz.pl).

Biuro informuje o przystąpieniu do wymiany studenckiej (na zasadach podobnych do programu Erasmus), w tym możliwości uczestniczenia w wybranych zajęciach, dostępnych w punktowanej ofercie online uczelni UNIC (opened courses: https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/opened-courses-dla-studentow-ul-na-10-europejskich-uniwersytetach).

Zachęca także do skorzystania ze szkoleń otwartych organizowanych przez konsorcjum UNIC z zakresu kształcenia i uczenia się w warunkach międzykulturowych (w j. angielskim). Szczegóły i zapisy na warsztaty: https://pp.uni.lodz.pl/index.php/intranet/news/articles/article?id=1681

 

UNIC University name  UNIC contact e-mail address
Erasmus University Rotterdam unic@eur.nl
Ruhr University Bochum unicteam@ruhr-uni-bochum.de
University of Liege unic@uliege.be
University College Cork unic@ucc.ie
University of Deusto unic.ud@deusto.es
University of Oulu unic@oulu.fi
University of Zagreb unic@unizg.hr
Koc University unic@ku.edu.tr
Malmo University unic@mau.se
University of Lodz unic@uni.lodz.pl

 

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o kontakt z dr hab. Agatą Walczak-Niewiadomską (agata.walczak-niewiadomska@uni.lodz.pl).