II Ogólnopolska Konferencja „Kultura książki i informacji”

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 02 lutego 2024 (piątek) 10:00 - 17:00

2 lutego na Wydziale Filologicznym UŁ odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja „Kultura książki i informacji”, organizowana przez Katedrę Informatologii i Bibliologii UŁ oraz sekcję PTKS. Uczestnicy konferencji będą także mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących zastosowania nowoczesnych narzędzi cyfrowych w pracy bibliotekarza-administratora serwisów społecznościowych.

Konferencja „Kultura książki i informacji” dotyczy zagadnień bibliologicznych i informatologicznych w obrębie nauk o komunikacji społecznej i mediach, a także nauk o kulturze i religii. Podczas spotkania prelegenci przedstawią najnowsze wyniki badań z zakresu kultur książki i informacji, w szczególności poświęconych obszarom przestrzeni medialnej.

W programie konferencji znajdują się tematy poświęcone m.in.: kulturze informacji wizualnych, roli polskich bibliotek w rozwoju nauki obywatelskiej, cyfryzacji polskiego rynku książek, zasadom prowadzenia mediów społecznościowych w środowisku bibliotekarskim, preferencjom młodych pokoleń, dostępności cyfrowej czy archiwizacji Internetu w Europie.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez dr Monikę Wachowicz: „Narzędzia cyfrowe w pracy bibliotekarza – administratora serwisów społecznościowych”. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie skierowane jest do środowiska naukowego oraz bibliotekarzy z całej Polski. Udział w konferencji jest bezpłatny. Obrady odbywać się będą 2 lutego 2024 roku w auli A5 na Wydziale Filologicznym (ul. Pomorska 171/173).

W przerwach pomiędzy poszczególnymi sesjami uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, którego przedstawiciele stacjonować będą przy specjalnym stoisku informacyjnym.

program konferencji

Szczegóły konferencji