Dwie nowości wydawnicze z obszaru logistyki

Publikacje w otwartym dostępie można znaleźć na stronie księgarni WUŁ.

„Wielowymiarowość współczesnych wyzwań logistyki i transportu
– analiza wybranych aspektów”
Moniki Wodnickiej powstała w celu przedstawienia wielowymiarowości współczesnych wyzwań logistyki, stanowi ważny krok w kierunku pogłębienia wiedzy na temat podjętej problematyki.

Jest efektem współpracy pracowników Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego ze studentami oraz absolwentami kierunków: logistyka i logistyka w gospodarce.

Niektóre z rozdziałów publikacji powstały, by wskazać luki badawcze, inne w celu ugruntowania wiedzy. Wnioski płynące z zaprezentowanych analiz podkreślają znaczenie holistycznego podejścia do logistyki i mogą być użyteczne dla praktyków, badaczy oraz studentów.

„Determinanty logistyki w dobie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw”  Daniela Tokarskiego, Macieja Bieleckiego i Joanny Górniak-Krupińskiej 

to wnikliwa analiza kluczowych czynników wpływających na współczesną logistykę. W obliczu rosnącej presji ekologicznej i zmian w globalnych łańcuchach dostaw przedsiębiorstwa muszą modyfikować swoje strategie logistyczne, aby zminimalizować wpływ na środowisko i zachować konkurencyjność.

Autorzy przedstawiają złożone relacje między działalnością biznesową a środowiskiem, wskazując na korzyści, jakie mogą wynikać z wdrożenia proekologicznych rozwiązań. Omawiają nowoczesne podejścia, takie jak zielona logistyka, logistyka odwrotna oraz łańcuchy dostaw o obiegu zamkniętym, które odgrywają coraz większą rolę w wydajnym zarządzaniu zasobami i minimalizowaniu odpadów.

Publikacja zawiera również przegląd innowacyjnych technologii, które mogą zrewolucjonizować infrastrukturę logistyczną, a także ukazuje rolę działań proekologicznych w procesach globalizacji i urbanizacji. To lektura obowiązkowa dla menedżerów, logistyków oraz wszystkich, którym zależy na prowadzeniu działalności zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej efektywności operacyjnej.

Zachęcamy do lektury!