NASI ABSOLWENCI

Informacja w Środowisku Cyfrowym

mz

Maciej Zaremba 

Moje pasje, zainteresowania, hobby

Aktorstwo. Kocham zwierzęta, w szczególności psy. Interesuję się historią sztuki, muzyką, fotografią. Lubię grać w gry komputerowe, mam nadzieję kiedyś zagrać w jednej (oddać postaci swoje ruchy za pomocą motion capture, twarz, mimikę, gesty, nagrać partie dialogowe, aktorstwo coraz bardziej wchodzi do gier komputerowych a rynek polski otworzył się dzięki Wiedźminowi, więc może się uda :-)

Co skłoniło mnie do podjęcia studiów na IŚC?

Nie chciałem iść na ,,zwykłe studia’’, typową masówkę z wykładami, takimi samymi rok w rok, na których siedzi 100-200 studentów, a prowadzący nie ma szans dotrzeć do wszystkich. Zależało mi też, aby kierunek, jaki wybiorę, dał mi szansę rozwoju, był ambitny, dobrze prowadzony i ciekawy, najlepiej też przyszłościowy. Tylko Informacja w środowisku cyfrowym spełniała według mnie te kryteria. Mały limit miejsc, ciekawy, innowacyjny kierunek, interesujące zajęcia, program pozwalający po ukończeniu studiów być konkurencją na rynku pracy. Dwa lata temu pracowałem w jednej z łódzkich firm multimedialnych na stanowisku Researchera i Specjalisty ds. marketingu i ePR. Lubiłem tę pracę i mimo braku wykształcenia ani doświadczenia sprawdziłem się w niej. Zakres moich obowiązków w dużej mierze pokrywa się z sylwetką absolwenta Informacji w środowisku cyfrowym, co również zachęciło mnie do wybrania tego kierunku.

Co chciałbym robić po studiach?

Jak wspominałem praca Researchera i Specjalisty ds. marketingu i ePR bardzo mi się podobała, jest to jakaś alternatywa. Jednak moim marzeniem, do którego dążę od kilku lat jest zostanie aktorem i jest to moim głównym celem, nadal będę próbował go zrealizować.

 

jz

Joanna Ziółkowska 

Moje pasje, zainteresowania, hobby:

Uwielbiam gotować i piec ciasta. W wolnych chwilach lubię też czytać książki. Interesuję się psychologią i rozwojem osobistym.

Co skłoniło mnie do podjęcia studiów na IŚC?

Ulotka prezentująca kierunek, którą wzięłam z Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu.

Za największy atut studiów uważam:

Na większości zajęć można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na zajęciach przy komputerach pracujemy w różnych programach, co poszerza umiejętności. Warto też wspomnieć, że nasi wykładowcy z pasją podchodzą do prowadzonych zajęć.

Lubię moje studia ponieważ…

Czuję się na nich swobodnie.

Co chciałbym robić po studiach?

Chciałabym mieć pracę, w której każdy dzień przynosiłby coś nowego i stawiał wyzwania.

 

szz

Szymon Zdrojewski

Moje pasje, zainteresowania, hobby:

Muzyka: jestem multiinstrumentalistą. Poza tym szeroko pojęta sztuka, informatyka, gry i programy komputerowe (ich historia, mechanika jak i samo używanie), memy jako przejawy dynamiki kulturowej.

Co skłoniło mnie do podjęcia studiów na IŚC?

Zainteresowania i chęć rozwoju.

Za największy atut studiów uważam:

Wszechstronność kierunku i gmach Wydziału.

Lubię moje studia ponieważ…

Uczę się tu wielu rzeczy przydatnych w późniejszym życiu.

Co chciałbym robić po studiach?

Pracować w IT lub podobnej branży.

Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo 

aan

Aleksandra Andrzejewska

Studentka II roku studiów magisterskich na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Podobno jestem artystyczną duszą. Otarłam się w życiu o teatr uczęszczając do klasy o profilu teatralno-filmowym w liceum. Obecnie studiuję Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Dużo czytam, głównie biografie, horrory (posiadam liczny księgozbiór Grahama Mastertona) oraz fantastykę, ale jestem otwarta także na inne gatunki literackie.  Maluję, śpiewam, gram na gitarze, szyję oraz  robię biżuterię.  Uwielbiam malarstwo, szczególnie surrealizm,  wszelkiego rodzaju malowidła fantastyczne i niepokojące m. in. Salvador Dali, Zdzisław Beksiński, Andy Kehoe, John Kenn Mortensen, Luis Royo, Marzena Ablewska.  Interesuję się także ezoteryką, głównie  wierzeniami pogańskimi, posiadam kilka talii kart tarota i od 4 lat uczę się z nimi pracować.  Zwieńczeniem moich zainteresowań, mimo iż z fizyki nigdy nie byłam dobra, są teorie światów równoległych, czasu i przestrzeni.

dch

Dagmara Chyra

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Studiowanie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa skutecznie łączyłam z pracą w kinie. Staram się mieć otwarty umysł i interesować się wszystkim, co mnie otacza. Posiadam dość obszerny księgozbiór, w skład którego wchodzą książki zarówno popularnonaukowe, jak i klasyki dla dzieci, reportaże o Bliskim Wschodzie i biografia Lennona. Kiedyś próbowałam swoich sił w sporcie, teraz przyglądam się zmaganiom siatkarzy i pływaków.

 

mk

Marcin Kolczyński

Absolwent studiów magisterskich na kierunku Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Odkąd pamiętam moje życie obracało się wokół sztuki. Próbowałem swoich sił na warsztatach teatralnych, w tańcu czy graniu na gitarze, ale to w rapie najlepiej się odnalazłem. Około 10 lat temu pisałem swoje pierwsze teksty i nagrywałem luźne kawałki. Muzyka stała się nieodłączną częścią mojego życia, a dzięki ludziom mnie otaczającym, cały czas uczę się czegoś nowego. Czuję się wszechstronnym raperem, odnajduję się zarówno na bitach trueschoolowych jak i na elektronicznych brzmieniach. Głównie skupiam się na flow i technice, ale również wiem jak ważny jest przekaz. W ostatnich latach udało mi się supportować takich artystów jak Małpa, Te-tris, Sobota czy Sarius. Kultura Hip-Hop’ owa zawsze będzie w moim sercu na pierwszym miejscu, ale nigdy nie zapomnę warsztatów teatralnych, gdzie nauczyłem się przekazywać silne emocje. Jeden z moich tekstów trafił do teatralnego spektaklu na podstawie „Makbeta” Williama Szekspira „Lady M.”, premiera odbyła się w lipcu 2016 roku w teatrze „Gdynia Główna”.

 


Barbara Czajka,

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi

Ukończone studia – Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa w roku 1984

W jaki sposób studia przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu?

Przede wszystkim poprzez swój zróżnicowany, ogólnorozwojowy charakter, a także dzięki zajęciom prowadzonym przez indywidualności naukowe

Najlepsze wspomnienie ze studiów

Napisanie pracy magisterskiej dotyczącej zbioru konstytucji sejmowych z okresu XVI-XVIII w. w Bibliotece Kapitulnej w Łowiczu było prawdziwą przygodą

Także przedłużenie studiów z cyklu 4-letniego na 5-letni z niewielką liczbą dodatkowych zajęć pozwoliło zaznać jeszcze przez rok przyjemności życia studenckiego.

Dlaczego warto podjąć studia na kierunkach prowadzonych przez Katedrę Informatologii i Bibliologii?

Ponieważ praca we współczesnej bibliotece umożliwia rozwój osobowości i nabywanie nowych umiejętności, także technicznych. Uczy kreatywności. Może przynosić wiele satysfakcji zarówno w pracy z książką, nowymi mediami jak i czytelnikiem, czy też innym użytkownikiem.

Pasje, zainteresowania, hobby

Bibliofilstwo, historia, muzyka klasyczna i etniczna, podróże.


jj

Jarosław Jędrych,

Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi

Ukończone studia – Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa w roku 1988

W jaki sposób studia przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu?

Nie tyle przygotowały mnie do praktycznego działania (pod tym względem niezbędne umiejętności nabyłem raczej na praktykach, czy dopiero w miejscu pracy), co raczej dały szeroką podbudowę teoretyczną. Ponadto umożliwiły poznanie znakomitych naukowców i obcowanie z nimi.

Najlepsze wspomnienie ze studiów

5 lat mieszkania w akademiku :-)

Dlaczego warto podjąć studia na kierunkach prowadzonych przez Katedrę Informatologii i Bibliologii?

Ponieważ dają szerokie horyzonty.

Pasje, zainteresowania, hobby

Lektura, wikipedia, fotografia, podróże, brydż, sport.

 


mp

Marcin Paszkowski,

Wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi

Ukończone studia – Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa w roku 1990

W jaki sposób studia przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu?

Rozszerzyły moje horyzonty myślowe, rozwinęły kreatywność, dały umiejętność samokształcenia.

Najlepsze wspomnienie ze studiów

Pisanie pracy magisterskiej u doktora Józefa Robowskiego oraz wszelkie zajęcia z Ziemowitem Skibińskim.

Dlaczego warto podjąć studia na kierunkach prowadzonych przez Katedrę Informatologii i Bibliologii?

Ponieważ to, co ich absolwenci będą robili w życiu zawodowym będzie miało duży wpływ na poczucie: realizacji, szczęścia, wolności, szacunku do samego siebie, rozwoju… a Informatologia daje im „klucze do królestwa”.

Pasje, zainteresowania, hobby

Trekking górski, siatkówka, jazda na rowerze, lektury, sztuka palenia fajki, gotowanie, nowe technologie…