Instytut Psychologii Stresu nowym Partnerem Wydziału Filologicznego UŁ

Do członków Rady Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ dołączył nowy partner! Współpraca podjęta z Fundacją Instytut Psychologii Stresu nie tylko poszerza horyzonty rozwoju zawodowego studentów i absolwentów Wydziału Filologicznego, lecz także umożliwia realizowanie złożonych działań na rzecz budowania dobrostanu pracowników.

Fundacja Instytut Psychologii Stresu swoimi doświadczeniami oraz wiedzą dzieli się ze światem od 2017 roku. Podmiot prowadzi szereg inicjatyw, do których należą m.in. „Narodowy Test na Stres Polaków i Wypalenie Zawodowe” czy akcja społeczna „Spójrzmy Sobie w Oczy”.

Nasza Fundacja, aktywnie działa na rzecz zmiany podejścia Polaków do stresu. Specjalizujemy się w projektach redukcji stresu i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Nasze działania koncentrują się na przekazywaniu praktycznych metod radzenia sobie z przeciążeniem oraz osiąganiu równowagi życiowej. Wspieramy również organizacje w budowaniu dobrostanu pracowników i podnoszeniu efektywności biznesowej

– mówi współzałożycielka Fundacji Instytut Psychologii Stresu, Agnieszka Czubak.

Nowy partner Wydziału Filologicznego odpowiedzialny jest także za planowanie i prowadzenie kursów oraz tworzenie podcastów o szeroko pojętej tematyce redukcji stresu i wypalenia zawodowego. W ramach działalności Fundacji funkcjonuje również Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny Cisza, zapewniający gościom poczucie intymności, doświadczenie kontaktu z naturą oraz zwolnienie tempa.

Kierując się mottem „Radzenie sobie ze stresem nie musi być trudne!”, oferujemy wsparcie szerokiemu gronu odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, seniorów, osób chorych oraz pracowników zagrożonych wypaleniem zawodowym

– dodaje współzałożyciel Fundacji, Sebastian Zboiński.

Fundacja Instytut Psychologii Stresu w 2024 roku zrealizowała pięć dużych projektów, w ramach których w specjalistycznych warsztatach udział wzięło ponad 600 osób. Działania te docenione zostały przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które nagrodziło Fundację wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy.

Przez najbliższy rok nowy członek RBiP wraz z Wydziałem Filologicznym UŁ jako jednym z partnerów realizować będzie projekt pt. „Zaopiekowani w stresie – natura jako źródło zdrowia psychicznego”, finansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach NOWEFIO 2024, którego celem będzie objęcie wsparciem 300 osób z województw łódzkiego i mazowieckiego.


Rada Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ powstała z myślą o stworzeniu sieci wartościowych kontaktów, stanowiących odpowiedź świata nauki na potrzeby współczesnego rynku. W skład RBiP wchodzą przedstawiciele sektora przedsiębiorstw, mediów oraz instytucji publicznych z regionu łódzkiego. Dzięki współpracom podejmowanym w ramach umów między Wydziałem Filologicznym UŁ a jego oficjalnymi Partnerami, sukcesywnie realizowane mogą być zadania pielęgnujące wartości Łodzi jako miasta akademickiego.