Kandydaci w wyborach do URSD UŁ
Szkoła Doktorska Nauk Społecznych (Doctoral School of Social Sciences)
1) SK MD NUR E ALAM
dyscyplina ekonomia i finanse (discipline economics and finance)
rok kształcenia (year of study) - 2
Uzasadnienie kandydowania (justification for candidacy):
I am applying here with some justifications: Work for URSD, Network building, Skill development
2) Michał Kuczek
dyscyplina psychologia
rok kształcenia 1
Uzasadnienie kandydowania:
Chciałbym aktywnie włączyć się w dbanie o nasze szkoły doktorskie.
3) Magdalena Filipowicz
dyscyplina nauki o zarządzaniu i jakości
rok kształcenia 1
Uzasadnienie kandydowania:
Kandyduję do URSD, bo zależy mi na tym, żeby głos doktorantek i doktorantów był naprawdę słyszalny. Chcę działać na rzecz lepszych warunków pracy naukowej, organizować ciekawe wydarzenia integracyjne i naukowe, a także ułatwiać komunikację z władzami uczelni. Mam doświadczenie w pracy zespołowej, jestem zorganizowana i otwarta na różne pomysły – wierzę, że razem możemy zdziałać dużo dobrego dla naszej społeczności. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami możemy stworzyć lepsze warunki do nauki i rozwoju, a także budować środowisko, w którym doktoranci będą czuli się docenieni i wsparci. Dlatego proszę o zaufanie i możliwość reprezentowania naszych wspólnych interesów.
4) Michał Wrona
dyscyplina nauki prawne
rok kształcenia 4
Uzasadnienie kandydowania:
Kandyduję do Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów, ponieważ chciałbym przenieść na jej grunt moje doświadczenie w pracy dla Społeczności Uniwersyteckiej, jakie zdobywam na Uniwersytecie Łódzkim, w swoim dziesiątym już roku akademickim na UŁ. Przez wspomniany czas, spędzonym najpierw na dwóch wydziałach (Prawa i Administracji a także Zarządzania) a teraz w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych, uczestniczyłem w pracach wielu kół naukowych i organizacji studenckich, zdobywając bogate doświadczenie w działaniu dla dobra i na rzecz Uniwersytetu Łódzkiego. Byłem m.in. Koordynatorem Biura Karier Wydziału Prawa i Administracji UŁ, Zastępcą Przewodniczącego WRSS WZ UŁ oraz przewodniczącym Wydziałowej Komisji Stypendialno-Socjalnej WZ UŁ. W SDNS kontynuowałem swoją działalność jako koordynator ds. budżetu Interdyscyplinarnego Koła Naukowego, członek Rady Samorządu Szkoły Doktorskiej oraz przedstawiciel doktorantów w Radzie Szkoły Doktorskiej. Zdobyte dotychczas doświadczenie chciałbym rozwijać i przenieść na pole URSD, wspierając swoimi działaniami całą Społeczność Doktorancką UŁ oraz sam Uniwersytet. Angażując się w wiele inicjatyw z chęcią podejmuję interdyscyplinarną współpracę, zawsze starając się w pełni poświęcić realizowanym projektom, czyniąc wszystko, aby podejmowane przeze mnie działania przyniosły korzyść reprezentowanej organizacji i zamierzony pierwotnie rezultat. Działania dla Społeczności Uniwersyteckiej pozwalają mi kontynuować swoje społeczne zaangażowanie wyniesione jeszcze ze szkoły średniej, stanowiąc powód do osobistej satysfakcji i radości z czynionego dobra. Z reprezentowaną przeze mnie dyscypliną jestem związany od dekady – najpierw podczas studiów prawniczych, następnie w ramach Szkoły Doktorskiej a także z odbywanej aplikacji radcowskiej i wykonywanego obecnie zawodu radcy prawnego i mediatora. Pozwoliło mi to dokładnie poznać specyfikę dyscypliny oraz osoby reprezentujące ją na UŁ. Wierzę, że moja działalność w URSD pozwoli na rzetelne i sumienne reprezentowanie dyscypliny nauk prawnych, co z kolei przełoży się na umocnienie całej Społeczności Uniwersyteckiej i wraz z innymi Doktorantami umożliwi wspólną, skuteczną troskę o dobro jakim jest Uniwersytet Łódzki.
5) Dagmara Sójka
dyscyplina geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna
rok kształcenia 2
Uzasadnienie kandydowania:
Szanowne Doktorantki, Szanowni Doktoranci,
Nazywam się Dagmara Sójka i kandyduję do URSD jako przedstawicielka dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna. Przez wiele lat aktywnie i skutecznie działałam na rzecz społeczności uniwersyteckiej, między innymi w kole naukowym. Obecnie jestem przewodniczącą Kolegium Nadzorczego Doktorantów UŁ, członkinią Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych oraz członkinią Rady Wydziału Nauk Geograficznych. Chciałabym rozwijać swoją działalność na rzecz doktorantów, aktywnie reprezentując naszą dyscyplinę w URSD. W sprawy doktoranckie wkładam całe swoje serce i zaangażowanie. Zawsze przedkładam dobro społeczności ponad swoje prywatne opinie i interesy. Jestem osobą, która nie boi się mówić o naszych potrzebach na forum i negocjować najlepsze dla nas rozwiązania. W URSD chciałabym zaangażować się aktywnie w sprawy związane z komunikacją, PR, popularyzacją nauki oraz nawiązywaniem kontaktów z otoczeniem. Mam doświadczenie w PR (obecnie jestem w grupie PR na WNG) oraz w kontakcie z samorządem lokalnym. Moja dotychczasowa współpraca z miastem dotyczyła zarówno Łodzi (podczas organizacji dużych, wydarzeń w naszym mieście), jak i Warszawy (jestem tegoroczną stypendystką Stypendiów m.st. Warszawy). To powoduje, że potrafię spojrzeć na współpracę z samorządem w szerszym kontekście i wiedzę wiele możliwości do jej rozwoju. Jestem bardzo zmotywowana do pracy na rzecz naszego środowiska. Chętnie wykorzystam do tego celu całą swoją zdobyta wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Zachęcam wszystkich do udziału w wyborach. Będzie mi miło, jeżeli oddacie na mnie swoje głosy.
Z pozdrowieniami
Dagmara Sójka
6) Aleksandra Drążczyk
dyscyplina nauki socjologiczne
rok kształcenia 2
Uzasadnienie kandydowania:
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,
kandyduję do URSD ze względu na chęć zadbania wspólnie z Wami o sprawy socjalne doktorantów. Wierzę, że robienie nauki nie powinno odbywać się w oderwaniu od warunków tej pracy, a jej rzetelne wykonywanie możliwe jest tylko wtedy, gdy nie musimy nieustannie martwić się o kwestie bytowe. Wejście w skład URSD pozwoli mi na podjęcie systematycznych działań w zakresie zwiększenia szans na stabilną karierę naukową oraz podwyższenia stypendiów.
Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych
1) Piotr Baleja
dyscyplina literaturoznawstwo
rok kształcenia 2
Uzasadnienie kandydowania:
Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci!
Nazywam się Piotr Baleja, jestem doktorantem SDNH UŁ. Swoją rozprawę przygotowuję w dyscyplinie literaturoznawstwo. Wierzę, że to my wszyscy tworzymy samorząd osób doktoryzujących się. Każdy z nas ma swoje trudności i zmagania, które determinują naszą codzienność. Chciałbym móc reprezentować Was w URSD UŁ, być głosem Waszych realnych potrzeb i dążeń. Zależy mi na rzeczywistych działaniach na rzecz dobrostanu doktorantek i doktorantów, które zamierzam podejmować w konsultacji z Wami. Jestem głęboko przekonany, że należy wzmacniać nasz głos na arenie uniwersyteckiej, miejskiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. W tym zakresie możemy korzystać z doświadczeń kolegów i koleżanek z innych ośrodków akademickich, z którymi udało nawiązać mi się przyjazne relacje. Chcę wspierać Was w osiąganiu założonych celów naukowych, dydaktycznych i popularyzatorskich także poprzez szukanie nowych form dofinansowania naszej działalności. Nie zapominam także o dążeniach do poszerzenia pakietu świadczeń pomocowych, społecznych oraz wspieraniu naszej kondycji psychicznej. Jestem graczem zespołowym, więc ufam, że uda nam się stworzyć radę, która łączyć będzie osoby głęboko zaangażowane w tworzenie przestrzeni przyjaznej dla doktoryzujących się. Mam nadzieję, że będę miał szansę wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie działalności społecznej, m.in. współzarządzania dużym międzynarodowym projektem, który pomagał dzieciom i kobietom w kryzysie przesiedleńczym. Praca zawodowa nauczyła mnie, że najważniejsze jest tworzenie dopracowanych planów, słuchanie głosu reprezentowanych osób, a także integracja środowiska lokalnego. Będąc razem – mamy realną siłę! Abym mógł słuchać i wdrażać zgłaszane postulaty, niezbędne są Wasze głosy. Dlatego też serdecznie proszę o ten wyraz zaufania i będę wdzięczny za każdy oddany głos.
Zachęcam do kontaktu osobistego i udziału w wyborach!
Wasz Piotr Baleja
2) Olena Dubchak
dyscyplina filozofia
rok kształcenia 2
Uzasadnienie kandydowania:
Nazywam się Olena Dubchak i jestem doktorantką drugiego roku w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego w dyscyplinie filozofia. Moje zainteresowania badawcze koncentrują się na etyce i filozofii społecznej. Od początku swojej drogi akademickiej staram się łączyć pasję do filozofii z działalnością na rzecz społeczności naukowej. Jako sekretarz redakcji internetowego magazynu „Hybris” oraz Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, angażuję się w rozwój i promocję filozofii zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim. Uważam, że filozofia uczy nas nie tylko myślenia krytycznego, ale również dialogu i współpracy – wartości, które są kluczowe w budowaniu społeczności doktorantów. Kandydowanie do Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów jest dla mnie naturalnym krokiem w kierunku aktywnego wspierania tej społeczności. Chcę działać na rzecz lepszej komunikacji i integracji wśród doktorantów oraz wspierać ich inicjatywy naukowe. Wierzę, że razem możemy stworzyć bardziej przyjazne i inspirujące środowisko do rozwoju.
3) Miriam Kobierski
dyscyplina językoznawstwo
rok kształcenia 2
Uzasadnienie kandydowania:
Chciałabym pracować na rzecz rozwoju i promocji Uniwersytetu Łódzkiego na najwyższym szczeblu. Od początku swojej kariery akademickiej z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczę we wszelkich inicjatywach związanych z życiem uniwersyteckim. Od obecności na konferencjach naukowych, poprzez piastowanie funkcji i działalność w kołach naukowych, do promowania UŁ inicjatywami popularnonaukowymi i społecznymi. Aktualnie jestem Radną Wydziału Filologicznego z ramienia doktorantów gdzie walczę o ich sprawy i reprezentuję ich racje; a jako radna Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych zabiegam o ich interesy. Ponadto pełniłam też funkcje Przewodniczącej Komisji Stypendialno-Socjalnej WF jako radna samorządu tego samego wydziału i radna studentów wydziału Anglistyki. Dzięki tym wszystkim działaniom uważam, że mam przydatne doświadczenie, które przysłuży się efektywnej pracy na rzecz środowiska doktoranckiego. Uważam również, że moje bogate doświadczenie w organizowaniu wydarzeń i prowadzeniu komisji stawia mnie jako silną kandydatkę, która nie boi się wyzwań i patrzy przyszłości w oczy. Jako doktorantka w dziedzinie językoznawstwa pragnę działać, szczególnie w najlepiej znanej mi dziedzinie, ale również jako podwójny magister jestem otwarta na innowacje i znam wartość współpracy dyscyplinarnej. Wierzę, że moja osoba w URSD UŁ będzie związana z ciężko pracą na rzecz polepszenia pozycji doktorantów, ich integracji oraz świeżych perspektyw.
Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
1) Beata Bielska
dyscyplina nauki biologiczne
rok kształcenia 2
Uzasadnienie kandydowania:
Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci, Osoby Doktoryzujące
zgłaszam swoją kandydaturę do Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego, ponieważ chciałbym stać się Waszym głosem w tej ważnej strukturze.
Od początku mojej edukacji w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych aktywnie angażuję się w sprawy naszej społeczności. Wcześniej, jako studentka, z zapałem uczestniczyłam w różnorodnych inicjatywach uczelnianych, jednocześnie promując Uniwersytet Łódzki na zewnątrz. Przez prawie dwa lata jestem członkiem Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Doktorantów, a także członkiem Rady Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.
Moje zaangażowanie przejawia się również w pracy w organizacjach studenckich, które nie tylko pomogły mi rozwijać umiejętności społeczne, ale także pozwoliły aktywnie uczestniczyć w życiu akademickim. Jako przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Młodych Biofizyków organizowałam liczne wydarzenia edukacyjne, takie jak warsztaty w ramach Nocy Biologów, inicjatywy Instytutu Kreatywnej Biologii oraz spotkania Uniwersytetu Zawsze Otwartego. Dodatkowo miałam zaszczyt pełnić funkcję przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego Konferencji Studenckiej oraz Ogólnopolskiej Konferencji BioOpen. Te doświadczenia pozwoliły mi na rozwój kompetencji organizacyjnych, skuteczną współpracę z różnymi strukturami uczelni oraz umiejętność efektywnego zarządzania zespołem i rozwiązywania problemów.
Jako członek Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów chciałabym reprezentować głos całej społeczności doktoranckiej, kierując się zarówno własnym doświadczeniem, jak i Waszymi sugestiami. Moim celem jest skuteczna praca na rzecz wspólnego dobra doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego oraz budowanie silnej, zintegrowanej społeczności. Jestem otwarta na wszelkie uwagi, rozmowy i wsparcie, a moje działania będą zawsze ukierunkowane na realizację naszych wspólnych celów.
Mam nadzieję, że obdarzycie mnie zaufaniem i pozwolicie mi reprezentować naszą społeczność w Uczelnianej Radzie Samorządu Doktorantów.
Pozdrawiam serdecznie
Beata Bielska
Dear Doctoral Students,
I would like to propose my candidacy to the University Council of the Doctoral Student Self-Government of the University of Łódź, as I would like to become your voice in this important structure.
Since the beginning of my education at the Doctoral School of Science and Life Sciences, I have been actively involved in the affairs of our community. Previously, as a student, I enthusiastically participated in various university initiatives while promoting the University of Lodz externally. For almost two years I have been a member of the Disciplinary Appeals Committee for PhD students, as well as a member of the Council of the Faculty of Biology and Environmental Protection at the University of Lodz.
My involvement also manifests itself in my work in student organisations, which have not only helped me develop my social skills but also allowed me to actively participate in academic life. As the president of the Student Scientific Circle of Young Biophysicists, I have organised numerous educational events, such as workshops as part of the Biologists' Night, initiatives of the Institute of Creative Biology and meetings of the Always Open University. In addition, I had the honour of serving as chair of the Organising Committee of the Student Conference and the National BioOpen Conference. These experiences have allowed me to develop my organisational skills, collaborate effectively with different structures of the university and to be able to manage a team and solve problems effectively.
As a member of the University's Doctoral Student Council, I would like to represent the voice of the entire doctoral community, guided both by my own experience and your suggestions. My goal is to work effectively for the common good of doctoral students at the University of Lodz and to build a strong, integrated community. I am open to all comments, discussions and support, and my actions will always be aimed at achieving our common goals.
I hope that you will place your trust in me and allow me to represent our community in the University's Doctoral Student Council.
Kind regards
Beata Bielska
Szkoła Doktorska BioMedChem i Instytutów PAN w Łodzi
1) Jakub Skibiński
dyscyplina: nauki biologiczne
rok kształcenia - 4
Uzasadnienie kandydowania:
Szanowni Państwo,
Nazywam się Jakub Skibiński i jestem doktorantem na 4. roku kształcenia w Szkole Doktorskiej BioMedChem i Instytutów PAN w Łodzi. Zgłaszam swoją kandydaturę do Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów, ponieważ chciałbym kontynuować i rozwijać swoją działalność na rzecz środowiska doktorantów. Od ponad dwóch lat aktywnie uczestniczę w pracach samorządu doktoranckiego, gdzie miałem okazję reprezentować interesy doktorantów min. w Radzie Szkoły Doktorskiej BioMedChem oraz instytutów Polskiej Akademii Nauk w Łodzi. Moje doświadczenie pozwoliło mi nie tylko lepiej zrozumieć potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzą się doktoranci, ale również podjąć realne działania na rzecz ich rozwiązywania. Praca w samorządzie doktoranckim nauczyła mnie skutecznej współpracy z różnorodnymi zespołami, umiejętności organizacyjnych oraz odpowiedzialnego podejścia do powierzonych zadań. Chętnie angażuję się w życie uczelni i wierzę, że moja motywacja, dotychczasowe doświadczenia oraz znajomość specyfiki funkcjonowania szkoły doktorskiej mogą przyczynić się do dalszego budowania silnej i wspierającej społeczności doktoranckiej. W ramach pracy w Uczelnianej Radzie Samorządu Doktorantów chciałbym nadal działać na rzecz poprawy warunków kształcenia, wspierać inicjatywy naukowe i integracyjne oraz skutecznie reprezentować interesy doktorantów zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim. Będę wdzięczny za Państwa zaufanie i możliwość kontynuowania tej ważnej misji.
Z wyrazami szacunku,
Jakub Skibiński
2) Leila Khani Khouzani
dyscyplina nauki medyczne (discipline medical sciences)
rok kształcenia (year of study) 4
Uzasadnienie kandydowania (justification for candidacy):
I have concern of making postive changes.
3) Sandra Chmiel
dyscyplina nauki chemiczne
rok kształcenia 1
Uzasadnienie kandydowania:
Chciałabym móc uczestniczyć w życiu URSD, ponieważ zależy mi na aktywnym współtworzeniu środowiska akademickiego. Uważam, że praca w samorządzie to nie tylko możliwość reprezentowania interesów doktorantów, ale również okazja do wprowadzenia pozytywnych zmian w naszej społeczności. Podczas studiów magisterskich byłam członkiem URSS i bardzo bym nadal chciała móc pomagać społeczności akademickiej.